Zvolenská hokejisté mají hrát za méně, Török nemá výplatu půl roku

BRATISLAVA. Ve Zvolenské kabině se před prvním tréninkem tlačilo 35 hráčů. Zvolenčania se na led dostanou v pátek, nejpozději v sobotu, zmrazování ledu na potřebnou tloušťku probíhá pomaleji.

V kabině spoluhráči vítali střelce Lukáše Jurika, který naposledy hrál v Innsbrucku EBEL ligu. Přivítali Jurika

“Lukáš určitě pomůže naší ofenzivní kapacitě, před dvěma lety byl naším nejlepším střelcem. Na loňskou sezónu musíme co nejdříve zapomenout.Mužstvo s takovými hráči by mělo pohybovat okolo třetího místa, “řekl SME Andrej Podkonický.

Šestatřicetiletý rodák ze Zvolena a kapitán by měl v nejbližší době podepsat novou smlouvu. “Vím, že v novém ročníku bude menší balík na platy, ale mně půjde v první řadě o to, aby klub vůči mně vymazal všechny vinu. Věřím, že se dohodneme. “

Trenér Josef Turek je ještě bez asistenta. “Zatím mi u mužstva bude vypomáhat trenér juniorky Braňo Stimul,” uvedl na klubovém webu. Jeho příští asistent má do 31. července smlouvu v jiném klubu, oficiálně ho proto představí 1.srpna.

Loni nejlepší střelec týmu Michal Chovan si myslí, že ve Zvolenu se dává dohromady dobré mužstvo. “Kdybychom si neřekli na rovinu, že chceme hrát vrch tabulky a vyhrávat zápasy, zbytečně bychom přes léto makali. Na led se těšíme, pak se nám bude trochu těžší dýchat, “řekl Chovan. Zvolen je značka

Trenér Turek se potěšil zájmu hráčů, aby si našli místo právě ve Zvolenu.

“Někteří si tak věřili, že si udělali individuální letní přípravu sami a až nyní se k nám připojili. Neustále se k nám hlásí další.Vychází mi, že Zvolen je nějaká značka, známý klub. “

Trenér by mohl složit sedm útoků a pět – šest obran.

“Záměrem je aby základ mužstva tvořili hráči ze Zvolena. Rozhodující bude výkonnost. Sestavu mám v podstatě už v hlavě, “řekl Turek.

Někteří hráči se do Zvolena vrátili, šanci dostanou několik mladé jména. Zvolenský trenér je za kvalitní výběr vděčný generálnímu manažerovi Milanu Čankymu, který dotahuje zmíněné smlouvy s klíčovými hráči Podkonický a Brabo. Dva Kanaďané

“Je předpoklad, že se dohodneme.Ve čtvrtek k nám přijdou dva Kanaďané Kyle a Shane Heffernanovci, oba útočníci, “uvedl Čankov

Finance jsou podle něj vždy před sezónou problém. “Balík máme oproti loňsku menší, snažíme se šetřit, uznání si zaslouží akcionáři,” dodal Čankov.

Méně peněz přijde i hokejistům. “S hráči jsme se dohodli na snížení základních platů. Staré vinu jim i trenérem se pokusíme vyrovnat do konce měsíce, abychom nemuseli jít na splátkový kalendář, zatím jsem však optimista, “dodal manažer.Török je bez práce

Někdejší opora Zvolena na ledě a naposledy i na střídačce Jaroslav Török však od vedení klubu zpod Pustého hradu nedostal výplatu za šest měsíců.

V současnosti 42-letý někdejší útočník v předchozím ročníku pracoval jako asistent trenéra Július Šupler. Jaroslav Török je nejnovější i držitelem trenérské A-licence.

“Jsem bez práce a odpočívám doma. Pokud bude někde o mé služby zájem, rád tam půjdu. Ve Zvolenu jsem začal přes léto trénovat juniorů a dělal asistenta u mužů.

Vedení klubu si mě zavolalo, abychom si popovídali o finančních podmínkách, na které jsem však nepřistoupil. z jediného důvodu – byly velmi nízké a dělal bych dvě roboty od rána do noci.

Nemluvě o tom, že ještě z minulé sezóny, od 1.listopadu do 30. dubna, jsem z trenérské smlouvy neviděl ani euro, “cituje deník Sport rodáka z Martina, který většinu hráčské kariéry absolvoval v české extralize a probojoval se do kádru slovenské reprezentace na ZOH 2002 v Salt Lake City.