Vůjtek je zklamán. Možná i skončí s hokejem

MINSK. Francouzi se po 19 letech probojovali do čtvrtfinále mistrovství světa.Znamenalo to zároveň stop teoretických nadějí slovenského týmu.

Po dvou šampionátech, v nichž trenér Vladimír Vůjtek přivedl slovenský tým minimálně do čtvrtfinále, jsme s ním do třetice navázaly na sérii čtyř MS (2008-2011), ve kterých jsme do něj podobně jako teď nepostoupili.

Slovenský kouč si chtěl původně v aréně Čižovka podívat pouze dvě třetiny zápasu Francie – Dánsko. “Už po naší prohře s Francouzi jsem podvědomě tušil, že s postupem to bude tentokrát těžké.”

Když Dánové vyrovnali na 2: 2, změnil původní záměr a zůstal v hledišti do konce.

“Ucítil jsem šanci, že to může pro nás dopadnout dobře, tedy pokud by Dánové získali alespoň bod. Bohužel pro nás Francouzi v poslední třetině potvrdili, že jsou kombinačně mnohem vyspělejším týmům. “Trenér se týmu zastal

Trenér po zápase přiznal, že je v této chvíli zklamaný ze zmařeného snu o postupu

“V posledním zápase s Dánskem budeme mít možná určitý problém s motivací, ale hraje se io body do mezinárodního žebříčku.Věřím, že hráči k tomu přistoupí zodpovědně. “

Při zpětném pohledu na naše výsledky se svého týmu zastal.

“Všichni hráči hráli na hranici svých možností. Každý přece věděl, že po odmítnutí více hráčů, jsme sem cestovali s mladým týmem. Možná veřejnost brala postup do čtvrtfinále jako samozřejmost, podle mě by to byl úspěch. Doplatili jsme na zpackaný 11 minut setkání s Francouzi. “

Trenér odmítl názor, že nepostupuje v Minsku se dá srovnat se zklamáním na nedávné olympiádě v Soči, kde měl k dispozici špičkových hráčů z NHL.

“Na šampionátu v Minsku byli chlapci, jejichž mnozí fanouškovi před dvěma měsíci ani neznali. Zde se ukázaly na světovém fóru a rozhodně neshořeli.Získali zkušenosti, které jim v kariéře pomohou. “Nebude se držet násilím

Českému trenérovi na slovenské střídačce se po šampionátu končí smlouva.

“Nejsem z těch, kteří by seděli násilím na své židli. Všechno je to otázka budoucnosti, setkání, shrnutí všech pro a proti.Dva turnaje se nepovedly, možná půjdu dále, možná skončím s hokejem. “

Na otázku, zda ho neláká na příštím mistrovství světa v Česku koučovat Slovenské střídačku dodal. “Láká, ale sílit to určitě nehodlám.”

Trenér se chce spolu s hráči důstojně rozloučit s turnajem posledním zápasem proti Dánsku. “Jde o klasického skandinávského soupeře který dobře bruslí a má na soupisce pět hráčů z NHL.”

Trojice hráčů obránce Vladimír Mihálik a útočníci Tomáš Tatar s Richard Pánik byly při tom, když jsme s Dány na MS 2010 v Kolíně utrpěli potupnou prohru 0: 6.

“Každý duel je na tomto turnaji v Minsku těžký. Musíme hrát naplno od začátku, aby se nám nestalo to, co v Německu, “zavzpomínal si Richard Pánik.