Trenčín vyhrál v Bukurešti nad Steaua 3: 2, ale na postup to nestačilo

BUKUREŠŤ. Fotbalisté AS Trenčín vyhráli v odvetě druhého předkola Ligy mistrů na půdě Steauy Bukurešť, na postup to však nestačilo. První zápas totiž vyhrál rumunský mistr 2: 0 a Trenčín v Lize mistrů končí.

Trenčan vstoupili do zápasu výborně a po 21 minutách vedli 2: 0. Po přestávce však náskok rychle ztratili, když dostali dva góly během tří minut. V závěru sice přidali třetí gól a měli velkou šanci i na čtvrtý, postupový, ale Bero v šanci zaváhal. Skvělý úvod

Úvodní gól vstřelil v 13. minutě po nádherné akci tří hráčů na jeden dotek Brazilec Wesley Moraes. V 21. minutě přidal po další kombinaci v šestnáctce soupeře druhý gól Matúš Bero.

Slovenský mistr byl agresivnější i futbalovejší, na trávníku měl převahu.Naopak, Rumuni byli zaskočeni a trenér Pedrazzini sáhl po prvním střídání už v 19. minutě.

V závěru poločasu přišla Steaua pro zranění o stopera Varela. Domácí však před přestávkou zvýšili aktivitu a vypracovali si několik nepříjemných situací. Trenčan i se štěstím odolali a v nastaveném čase se dostali do dvou dobrých šancí, ale třetí gól nepřidali. Vyrovnané za tři minuty

V 57, minutě Steaua snížila po krásné střele Muniruho ​​zpoza šestnáctky. Brankář Šemrinec si na míč sáhl, ale nedokázal ji vytěsnit mimo.

O tři minuty už bylo vyrovnané. Čögley zbytečně fauloval na kraji šestnáctky a tudy z penalty se štěstím prostřelil Šemrinca.

Trenčan se neuměli dostat do tlaku, od 74.minuty navíc hráli pouze v deseti – po druhé žluté kartě byl vyloučen stoper Rundič.

V 84. minutě se však na křídle prosadil Jairo a jeho centr poslal hlavou do sítě Wesley. Postupovou šanci zahodil Bero

V 89. minutě měl postupový gól Trenčína na kopačce Bero, v čisté šanci však Draft jen domácího brankáře Cojocarua.

V závěrečných minutách měli hosté několik náznaků šancí, kýžený gól však nestrelili.

“Mrzí mě to, je to velká škoda,” povzdechl si trenér Trenčína Martin Ševela. “Byl to výborný zápas. Kluci se přesvědčili, že mohou soupeřit i se silným evropským týmem.Chtěli jsme postoupit. Škoda slabší dvanásťminútovky ve druhém poločase, ve které jsme dostali dva góly, možná byla přísná jedenáctka, “doplnil pro TV dejte.

” Jsem pyšný na své chlapce, jsem rád, že je mohu trénovat. I když jsme nepostoupili, věřím, že jsme udělali našim fanouškům radost alespoň vítězstvím, “dodal Ševela.

Souboj se hrál před prázdným hledištěm, Steaua si odpykává trest za rasistické projevy fanoušků. Rumunský mistr se ve 3. předkole ligy mistrů utká s Partizanem Bělehrad.