Montreal je zpět ve hře, Budaj opět nechytal

MONTREAL. Hokejisté Montrealu Canadiens vyhráli v důležitém třetím zápase série nad New York Rangers 3: 2 po prodloužení. Ve finále Východní konference prohrávají 1: 2 na zápasy.

Vůbec první výhru v play off vychytal 24-letý Kanaďan Dustin Tokarski. Pochytal 35 střel a nhl.com jeho výkon přirovnal ke Careyho Pricem. Tokarski měl několik výborných zákroků.

Slovák Peter Budaj byl opět náhradníkem.

“Byl dnes fenomenální. Ukázal se jako bojovník i vítěz. Bez jeho přispění by dnes byl výsledek asi jiný,” přiznal trenér Canadiens Michel Therrien.

Na opačné straně Henrik Lundqvist zastavil 22 střel. Zápas číslo čtyři se hraje v neděli. “Rychle musíme zapomenout na tuto prohru. V play-off je nutná krátkodobá paměť.Jdeme dál, potřebujeme navázat na dobré věci z dneška a najít cestu k vítězství, “komentoval Lundqvist. Vítězná dorážka

Vítězný gól vstřelil už v druhé minutě prodloužení Alex Galchenyuk po dorážce. Stojíc u pravé tyče usměrnil svým tělem v prodloužení nahození puku před branku od Tomáše Plekance.

“Ani nevím, jak se to stalo. Šel jsem k brance, když přišla Plekancova střela. Netuším, zda se puk odrazil od mé hokejky nebo ode mne, “přiznal Galchenyuk. V přestávce před prodloužením promluvil v kabině k spoluhráčům Daniel Briere. Jeho slova našli pozitivní odezvu.

” Upozornil nás, že po vyrovnávacím gólu v závěru řádné hrací doby budou Rangers na koni a poženou jejich fanoušci, aby od prvního střídání na nás vylétly a rychle rozhodli.Připravili jsme se na to a úvod prodloužení odehráli skvěle, “řekl obránce Canadiens PK Subban. Bitva

Souboj poznamenal úder domácího Daniela Carcilla loktem do čárového rozhodčího. Rváč Carcillo se snažil zapojit do šarvátky mezi spoluhráčům Derekem Dorsettom a Brandonem Prustom, který chvíli předtím trefil tvrdě ramenem do hrudi Dereka Stepana.

Čárový arbitr Scott Driscoll chtěl Carcilla od dvojice oddělit a inkasoval úder. “Toto se nesmí dělat, necháme to nyní na ligu. K incidentu by ale nepřišlo, kdyby rozhodčí potrestali zákrok Prusta na Stepana, “tvrdil trenér Rangers Alain Vigneault.

Montreal hrál naposledy ve finále NHL v roce 1993. Stanley Cup tehdy získal. New York Rangers zvítězili o rok na to – 1994.

Branky: 16. Hagelin, 60. Kreider – 24. Markov, 57.Briere, 62. Galchenyuk.