Konrád bude chytat v Brně, s Duklu podepsal roční smlouvu

Trenčan odstartovali uplynulou sezónu na postu jednotky s Janem Lašák. Ten však v průběhu ročníku odešel a Dukle se následně nepodařilo probojovat do play off.

V rámci procesu budování kádru, který by měl vrátit hokej na Pováží na vrchní patra tabulky, přichází k mladému Adamovi Nagyovi právě zkušený Konrád. Bude z něj jednotka

“Potřebovali jsme vyřešit brankářskou otázku, Braňo Konrád je zkušený brankář, je pro nás dobrou volbou na post jednotky.Spolu s Adamem Nagyem vytvoří určitě dobrou dvojici, která podrží náš tým, “uvedl na oficiálním webu sportovní manažer Jozef Daňo.

Šestadvacetiletý brankář začal loni v českém Třinci, kde se však při konkurenci dvojice Hamerlík – Hrubec výrazněji neprosadil . Odešel tak do druholigového německého klubu Heillbronner Falken. Po nepříjemných zkušenostech s čekáním na angažmá se tak letos rozhodl zajistit si práci ještě před začátkem letní přípravy na ledě.

“Chtěl jsem chytat hned od začátku sezóny, potřebuji ji odchytat celou. Nelákalo mě to někam do Kazachstánu, mám totiž rodinu a to zavážilo pro domácí působiště. Jsem rád, že jsme se s Duklu dohodli.Věřím, že se nám bude dařit a uděláme dobré výsledky. Chceme přilákat i fanoušky do hlediště, “dodal na margo podpisu smlouvy Konrád.

Deváté místo z loňské sezóny bylo pro vedení Dukly velkým neúspěchem. I proto Trenčan angažovali na rok zkušené útočné duo Tibor Melichárek a Vladimír Němec, které v minulosti v žlutočerveném dresu už působilo. S dalšími hráči jednají

Kontrakty na stejně dlouhou dobu prodloužili i Róbert Petrovický, nejlepší střelec Ondrej Mikula i český útočník Tomáš Komínek. Od září by měly týmu na delší dobu pomoci i Richard Lintner a Rastislav Pavlikovský.Na řadě je ještě vyztužení defenzívy.

“Jednáme s více hráči, ti nejlepší obránci však mají zatím rozdělané i zahraniční angažmá, takže tato otázka zatím zůstává otevřená,” dodal Daňo.

Trenčan odstartují přípravu na ledě pod vedením trenérské dvojice Roman Stantien – Branislav Jánoš zřejmě v poslední červencový týden. V prvním kole Tipsport extraligy 2014/2015 přivítají na svém ledě 12. září mistrovské Košice.